چطور هویت برند خلق کنیم؟

۱۳۹۸-۸-۴ ۰۸:۳۳:۱۲ +۰۰:۰۰ ۱۳۹۸/۰۸/۰۴|دسته بندی ها: وبلاگ|برچسب: , , , , |1 ديدگاه

هویت برند بازنمایی بصری شرکت شماست. هویت برند پیامی معنادار و قوی دربارۀ کسب و کار شما به مشتری انتقال می‌دهد. طراحی یک هویت شرکتی که از نظر بصری گیرا و جذاب باشد کاری دلهره‌آور به نظر می‌رسد که نیازمند تفکر عمیق است. صاحبان کسب و کار، هنگام ساخت هویت شرکتی برای برند خودشان، اشتباهات رایجی را مرتکب می‌شوند. در حالی که برخی از آن‌ها آخرین روندها را دنبال می‌کنند، برخی دیگر اهمیت خلق زبان بصری منحصر به فرد را نادیده می‌گیرند.

اگر کورکورانه روندهای موجود را دنبال کنید، به استایلی تصادفی و نامناسب دست خواهید یافت که هیچ تاثیری روی کسب و کار شما نخواهد گذاشت. تنها هزینه‌ای زیاد برای‌تان خواهد داشت و هیچ ارزشی برای برندتان به ارمغان نخواهد آورد. در ابتدا باید ویژگی‌های خاص محصولات و خدماتی که می‌خواهید از طریق برندسازی برجسته شوند را تعریف کنید. زمانی که دربارۀ رنگ، فونت و سایر موارد مرتبط با طرح‌های شرکتی‌تان تصمیم می‌گیرید، باید این ویژگی‌ها را در ذهن داشته باشید.

دومین برداشت نادرست این است که برخی کسب و کارها تصور می‌کنند برندسازی صرفاً مخصوص شرکت‌های بزرگ است. این مسئله اصلاً درست نیست. یک هویت برند هوشمند سبب می‌شود مشتری‌ها و شرکای تجاری، شرکت شما را محترم‌تر و قوی‌تر بدانند. خوشبختانه صاحبان کسب و کار می‌توانند از ابزارهای فراوان به صورت آنلاین سود ببرند، مانند لوگااستار. خلق یک بازنمایی بصری موثر چیزی است که هر برندی از پس آن برمی‌آید.

آیا به هویت برند نیاز دارید؟

هویت برند چند کاربرد مهم دارد که بر موفقیت شرکت شما تاثیر می‌گذارد:

– نخست این که هویت برند زبانی بصری را ایجاد می‌کند. زبان بصری قوی شناخت مردم از برند شما را ارتقا می‌دهد و اعتبار شما را در صنعت تقویت می‌کند.

– کاربرد دیگر هویت برند این است که ارتباط با شرکت شما را برمی‌انگیزاند. عناصر استایل شرکت شما ارتباط مستقیم با کسب و کارتان را تحریک می‌کند.

– و در نهایت اینکه هویت برند شما را از رقبای‌تان جدا می‌کند. برندسازی ابزاری قدرتمند برای تمایز محصولات و خدمات شما از رقبای‌تان است.

چه چیزی هویت برند را می‌سازد؟

هویت شرکتی شما شامل آرایه‌ای از طراحی‌هاست، از لوگو تا اسناد شرکت. در ادامه با تمامی تولیدات و طرح‌‌هایی آشنا خواهید شد که هویت برند شما را شکل می‌دهند.

طرح رنگ: باید یاد بگیرید رنگ‌ها چگونه بر درک انسان‌ها تاثیر می‌گذارند سپس به جستجوی بهترین رنگ‌ها برای انتقال پیام برندتان بروید. برای اینکه بهترین انتخاب را بکنید، باید بیشتر دربارۀ این موضوع بدانید.

+بیشتر بخوانید: راهنمای کامل انتخاب رنگ لوگو

نام شرکت: اجزای متن، از جمله نام و شعار برند، ویژگی‌های کسب و کار شما را مختصر و هوشمندانه توضیح می‌دهند. مطمئن شوید که نام و شعار شما تنها اطلاعات ضروری شرکت را شامل می‌شود. فونت مسئله دیگری است که نباید آن را دست‌کم گرفت.

لوگو: لوگو طرحی گرافیکی یا متنی است که شهرت بصری شما را می‌سازد و توجه مشتری را جلب می‌کند. لوگو مفیدترین و مختصرترین عنصر شخصیت شرکت شماست. آیکون شرکت شما در طرح‌های شرکتی شما نقش می‌بندد و سبب ‌می‌شود محصول‌تان به‌راحتی در چشم باشد.

لوازم و نوشت‌افزارهای شرکتی: لوازم شرکتی، مانند کارت ویزیت، سربرگ، فاوآیکن‌ها (favicons) و …، سایر ویژگی‌های هویت برند شما را تشکیل می‌دهند. لوازم شرکتی تمیز و منسجم سبب می‌شود کسب و کارتان قابل‌اعتماد و باوقار جلوه کند.

يك ديدگاه

  1. ناشناس ۱۳۹۸-۰۸-۰۶ در ۷:۴۱ ق.ظ- پاسخ دادن

    مطلب بسیار کاملی بود که در تمامی کارت ویزیت ها می توان از این موارد استفاده کرد. حتی برای کسب و کارهای دیگر هم از این راهنمایی می شود استفاده کرد.

ثبت ديدگاه