چاپ کتاب ۱۳۹۸-۸-۸ ۱۱:۵۳:۵۹ +۰۰:۰۰

چاپ کتاب

موسسه چاپ نارون سبز و همچنین انتشارات نارون دانش آمادگی دارند در زمینه چاپ کتاب خدمات کامل را ارائه دهند. این موسسه به دلیل داشتن یک انتشارات ثبت شده با نام نشر نارون دانش به شماره ۱۴۵۹۶ و همچنین داشتن چاپخانه مجهز، توانایی ارائه تمامی خدمات حوزه چاپ کتاب را با بالاترین کیفیت دارا می‌باشد.

همکاران متخصص ما در انتشارات نارون دانش و چاپ نارون سبز تمامی بخش‌های مربوط به چاپ کتاب را با بالاترین کیفیت و در کمترین زمان انجام داده و نسبت به چاپ نهایی اقدام می‌نمایند. تسهیل فرایند چاپ کتاب توسط موسسه نارون سبب شده است که مترجمین و مولفین عزیز تنها با ارائه فایل کتاب خود، نسخه نهایی کتاب چاپ شده را در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت دریافت نمایند.

چاپ کتاب

خدمات مرتبط با چاپ کتاب

موسسه نارون آماده ارائه تمامی خدمات مرتبط با چاپ کتاب از طراحی جلد تا چاپ نهایی می‌باشد. در ادامه با خدمات چاپ کتاب ما بیشتر آشنا خواهید شد. این خدمات عبارت‌اند از:

صفحه‌آرایی و تایپ: نخستین مرحله چاپ کتاب دریافت فایل کتاب به صورت تایپ شده یا دریافت نسخه دست نویس کتاب است. پس از آماده شدن فایل تایپی، صفحه آرایی کتاب با همکاری و مشارکت نویسنده یا مترجم و همچنین همکاران صفحه آرای ما انجام می‌گیرد. پس از تایید نهایی فایل صفحه آرایی شده، ادامه مراحل چاپ کتاب انجام می‌گیرد.

ویراستاری: پس از آماده شدن فایل صفحه آرایی شده کتاب، مراحل مربوط به ویراستاری انجام می‌گیرد. این مرحله شامل دو بخش است که در بخش نخست ویراستاری نگارشی و در بخش دوم ویراستاری محتوایی انجام می‌گیرد. در ویراستاری نگارشی سبک و نحوه جمله بندی و نگارش کتاب مورد بررسی قرار می‌گیرد اما در ویراستاری محتوایی، کتاب توسط یک متخصص در رشته یا حوزه مربوطه خوانده شده و صحت مطالب از نظر علمی یا فنی تایید می‌گردد.

طراحی جلد: طراحی جلد از مهم‌ترین بخش‌های چاپ کتاب است چرا که به نوعی ویترین و معرفی کتاب جلد آن است. در طراحی جلد ابتدا نمونه کارهای مرتبط با موضوع کتاب برای نویسنده یا مترجم ارسال می‌گردد و پس از انتخاب یک نمونه کار، جلد کتاب براساس آن و مشابه با آن طراحی می‌گردد. همچنین امکان انتخاب جلد از بین کتاب‌های خارجی و سپس طراحی جلد براساس آن نیز وجود دارد.

گرفتن مجوزها: هر کتابی برای اینکه از نظر قانونی قابل چاپ باشد نیاز به برخی مجوزها دارد. این مجوزها شامل مجوز خانه کتاب، مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجوز کتابخانه ملی می‌باشد. در این بین مهم‌ترین مجوز مربوط به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است چرا که محتوای کتاب در این مرحله مورد بررسی قرار می‌گیرد و ممکن است اصلاحاتی بر روی کتاب اعمال گردد. انتشارات نارون دانش و موسسه چاپ نارون سبز تمامی مجوزها را به صورت گام به گام اخذ خواهد کرد که قابلیت استعلام را خواهند داشت.

چاپ متن کتاب: پس از آماده شدن متن نهایی کتاب و اخذ مجوزها، مرحله چاپ انجام می‌گیرد. در این مرحله کیفیت چاپ نقش زیادی در خروجی نهایی دارد. در ابتدا باید مشخص گردد که کتاب به شیوه افست چاپ می‌گردد یا دیجیتال. چاپ افست معمولاً برای تیراژ بالا و چاپ دیجیتال برای تیراژ محدود مورد استفاده قرار می‌گیرد.

صحافی: صحافی کتاب آخرین مرحله از فرایندهای چاپ کتاب می‌باشد. امروزه انواع مختلفی از صحافی برای کتاب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از روش‌های صحافی جدید دارای کیفیت بسیار بالایی هستند و در چاپ نارون سبز از جدیدترین روش‌های صحافی برای افزایش کیفیت کتاب چاپ شده استفاده می‌شود.

برخی از نمونه کتاب‌های چاپ شده ما

چاپ کتاب

حیطه‌های مرتبط با چاپ کتاب

موسسه چاپ نارون سبز و انتشارات نارون دانش آماده همکاری با نویسندگان و مترجمین عزیز برای چاپ کتاب در تمامی حوزه‌ها هستند. در ادامه با برخی از حیطه‌های چاپ کتاب در موسسه نارون آشنا خواهید شد:

– چاپ کتاب رمان، شعر، داستان کوتاه و دست نوشته

– چاپ کتاب در زمینه روانشناسی و انگیزش

– چاپ کتاب در حوزه علوم انسانی

– چاپ کتاب در زمینه رشته‌های فنی و مهندسی

– چاپ کتاب در حوزه‌های علوم پایه

– چاپ کتاب در زمینه هنر و ادبیات

برای چاپ کتاب از کجا شروع کنم؟

اگر قصد چاپ کتاب خود را دارید تنها کافی است با موسسه نارون سبز تماس بگیرید. تنها کاری که نویسنده و مترجم باید انجام دهد ارائه فایل کتاب است و پس از آن همکاران ما از صفر تا صد مراحل چاپ کتاب را انجام خواهند داد. پروسه چاپ کتاب در موسسه نارون در حدود ۴۵ روز کاری زمان خواهد برد که کمترین زمان ممکن برای چاپ یک کتاب است. همچنین قابل ذکر است که اگر مجوزهای کتاب اخذ شده باشد، چاپ کتاب در کمتر از یک هفته قابل انجام است.