چاپ کاتالوگ ۱۳۹۸-۸-۴ ۱۱:۲۸:۵۷ +۰۰:۰۰

چاپ کاتالوگ

کاتالوگ سندی است که در آن طرز کار یک دستگاه یا اسامی محصولات به صورت لیست بندی ارایه می‌شود. این ابزار تبلیغاتی، بسیار کاربردی و رایج است. چاپ کاتالوگ می­‌تواند اطلاعات مختصری در مورد خدمات و محصولات یک کسب و کار و بیزینس به مشتریان ارایه دهد تا آن‌ها را در فرآیند انتخاب خدمات و خرید آن‌ها کمک کند.

بازاریابی با کاتالوگ یک تکنیک عالی برای فروش است که توسط مشاغل برای گروه بندی بسیاری از موارد در یک قطعه چاپی استفاده می‌شود و امیدوار است حداقل یک مورد را به گیرنده بفروشد. مصرف کنندگان با استفاده از اطلاعات موجود در کاتالوگ، مستقیماً از طریق کاتالوگ خریداری می­‌کنند. برخی از بازاریابان به کاتالوگ به عنوان واسطه بین مصرف کنندگان و تولید کنندگان نگاه می­‌کنند.

مزیت‌های چاپ کاتالوگ

کاتالوگ ابزاری بسیار سودمند برای کسب و کار شماست. در زیر به برخی از مزیت­‌های چاپ کاتالوگ اشاره می‌کنیم:

– حمل آن بسیار ساده است و می‌­تواند به راحتی در دسترس همگان قرار گیرد

– بالاترین کیفیت در ایجاد ارتباط بین مشتری و تولید کننده را دارد

– در معرفی خدمات و محصولات شیک و جذاب است

– قابلیت انتقال سریع اطلاعات مندرج را دارد

– اطلاعات کامل و مفید درباره محصولات ارائه می‌دهد که باعث می­‌شود مشتریان به راحتی خدمات و کالا را از آن انتخاب کنند

– مخلوطی از تصویر و متن است که باعث شناخت بیشتر و همه جانبه می‌شود

چاپ کاتالوگ و انواع آن

– چاپ کاتالوگ محصولات

– چاپ کاتالوگ خدمات

– چاپ کاتالوگ آموزشی

– چاپ کاتالوگ عمومی

– چاپ کاتالوگ نمایشگاهی

– چاپ کاتالوگ صنعتی

چاپ کاتالوگ و ابعاد و اندازه‌های آن

اندازه و سایز کاتالوگ عمدتاً بستگی به سلیقه سفارش دهنده و هدف آن‌ها دارد اما اگر بخواهیم رایج‌­ترین سایز آن را بگوییم، رایج‌ترین سایز آن مشابه سایز یک برگه A4 است. همچنین کاتالوگ­‌ها در سایز A3 و A5  نیز چاپ می­‌شوند.

اهمیت جنس کاغذ در چاپ کاتالوگ

طبیعتاً همانند سایر آثار چاپی، در کاتالوگ هم جنس کاغذ و میزان ضخامت آن تاثیر فراوانی در بهبود کیفیت محصول چاپی خواهد داشت. اگر کاغذ به حد کافی ضخیم و مرغوب نباشد حتی اگر شما از رنگ­‌ها و محتوای خیلی خوبی در طراحی کاتالوگ استفاده کرده­ باشید شاهد افت شدید کیفیت کاتالوگ خواهید بود که در دید مشتری تاثیر منفی بسیاری خواهد داشت.

متاسفانه، بعضی از سفارش دهندگان کاتالوگ با انتخاب ضعیف‌ترین نوع کاغذ و نامرغوب‌ترین آن برای چاپ کاتالوگ تقاضای کیفیت بالا را دارند که طبیعتاً این کار شدنی نیست. در تبلیغات یک اصل اساسی وجود دارد و آن این است که یا نباید تبلیغات انجام گیرد یا اگر می‌­خواهیم تبلیغات کنیم باید بودجه خوب و مناسبی که تضمین کننده کیفیت تبلیغات باشد کنار بگذاریم.

در مقابل، اگر شما از یک کاغذ ضخیم و مرغوب برای چاپ کاتالوگ استفاده کنید تضمین می­‌کنید که دوام کاتالوگ بسیار بیشتر باشد و خواندن آن و کیفیت آن بسیار بهتر باشد. در چاپ کاتالوگ ویژگی میزان دوام و استحکام بسیار موثر است چون باعث صرفه جویی در هزینه و تبلیغات طولانی مدت خواهد شد. معمولاً برای چاپ کاتالوگ بهتر است از جلد گلاسه ۲۵۰ یا ۳۰۰ گرم و برای صفحات داخلی از کاغذ ۱۳۵ گرم، ۱۷۵ گرم، ۱۵۰ گرم و ۲۰۰ گرم استفاده کنید.