نمونه کارت ویزیت خلاقانه برای الهام گرفتن

۱۳۹۸-۸-۱۰ ۰۹:۴۹:۰۱ +۰۰:۰۰ ۱۳۹۸/۰۸/۱۰|دسته بندی ها: وبلاگ|برچسب: , , |1 ديدگاه

یک ضرب المثل وجود دارد که می‌گوید، سه چیز است که می‌توانید همیشه تماشا کنید: سوختن آتش، جریان آب، و تجار جوانی که به اولین کارت ویزیت‌شان نگاه می‌کنند! این اشخاص بهتر از هر کسی می‌دانند که کارت ویزیت، اگرچه کوچک است، اما تاثیری ماندگار دارد. اگر طراحی کارت ویزیت درست انجام شود، فروش‌تان را افزایش می‌دهد، شناخت از شرکت را بیشتر می‌کند و روابط تجاری‌تان را تقویت می‌کند. با این حال گاهی اوقات پیدا کردن نمونه کارت ویزیت به کاری سخت تبدیل می‌شود.

اگر شما ده‌ها راهنما را خواندید و صدها طرح را جستجو کردید، اما از هیچ کدام الهام نگرفتید، چه می‌کنید؟ نباید نگران شوید. در میان استارت‌آپ‌ها، صرف‌نظر از نوع صنعت‌شان، این وضعیت عادی است. در این مقاله، به تمام کارآفرینان مشتاقی که دنبال ایده‌اند کمک می‌کنیم. در ادامه فهرستی از مفاهیم الهام‌بخش و همچنین چندین نمونه کارت ویزیت را برای شما آماده کرده‌ایم که مطمئنیم مفید خواهد بود. پس با چاپ نارون سبز همراه باشید.

نمونه کارت ویزیت خلاقانه برای الهام گرفتن

نمونه کارت ویزیت چندمنظوره Multi-functional cards

علاوه بر فراهم‌کردن اطلاعات تماس شما، کارت‌های ویزیت چندمنظوره باید کارکرد مفید دیگری نیز داشته باشند. البته، این کارکرد نباید هر چیز دلخواهی باشد. این کارکرد باید مرتبط با کاری باشد که شرکت شما انجام می‌دهد. اگر طراحی گرافیک هستید، می‌توانید کارتی طراحی کنید که خط‌کشی ظریف در حاشیه‌های آن قرار گرفته‌ است. اگر تعمیرکارید، می‌توانید کارتی طراحی کنید که به شکل یک آچار فرانسه باشد. در واقع، می‌توانید به مخاطب خودتان نمونه‌ای رایگان از چیزی را بدهید که انجام‌اش می‌دهید.

با جزئیات کوچک مانند این می‌توانید دل مردم را به دست آورید و آن‌ها را به حامیان وفادار برندتان تبدیل کنید. مشتری‌ها و شرکای‌تان را با هدیه‌ای غافلگیرکننده و کاربردی شگفت‌زده کنید. آن‌ها نیز هر جا بروند از شما یاد می‌کنند. با این کار، بدون هزینه، تبلیغ نیز کرده‌اید.

نمونه کارت ویزیت

نمونه کارت ویزیت پاپ‌آپ Pop-up cards

 در سال‌های اخیر، کارت‌های ویزیت پاپ‌آپ با ظاهر جذاب‌شان کارت‌های سنتی کسل‌کننده را به چالش کشیده‌اند. وقتی این کارت‌ها را باز می‌کنید، یک شیء سه‎بعدی از آن بیرون می‌زند. این شیء می‌تواند ساختمان، ماشین، درخت کریسمس، مبلمان و هر چیز دیگری باشد. طرح‌های پاپ‌آپ با اینکه سورئال به نظر می‌رسند، کاری با جادو ندارند. این طرح‌ها رویکردی خلاقانه برای برندسازی‌اند. کارت‌های ویزیت تک‌لایه‌ای قابلیت تغییر شکل هم دارند. با استفاده از برش‌های پیش‌ساخته روی کارت، می‌توان آن را به اشکال حجیم مختلف تبدیل کرد. این سناریو منجر به تعامل بیشتر شده و کاربر را تشویق می‌کند با کارت شما بازی کند. همه دوست دارند خاطرات دوران کودکی را دوباره زنده کنند.

نمونه کارت ویزیت

با توجه به اینکه بخش انعطاف‌پذیر کارت تمام توجه را به خودش معطوف می‌کند، مطمئن شوید این بخش تمام فعالیت‌های شرکت شما را منعکس کند و با برند شما در یک راستا باشد. کارت پاپ‌آپ چیزی کمتر از یک اثر هنری نیست. یا باید خوب از آب درآید یا کلاً آن را فراموش کنید.

نمونه کارت ویزیت دست‌ساز Hand-made cards

«اگر می‌خواهید کاری خوب انجام شود، خودتان انجامش دهید». این باید شعار کارآفرینانی باشد که می‌خواهند کارت ویزیت خود را به طور وسواس‌گونه با دست خودشان خلق کنند. با اینکه این نوع کارت‌ها کم‌هزینه‌ترین گزینه‌اند، اقتصاد در اینجا مطرح نیست. کارت‌های دست‌ساز، که توسط شخصی بااستعداد طراحی می‌شوند، خوش‌نقش و ظریف‎اند. این نوع کارت‌ها نشان می‌دهند فکر و کار سنگینی را صرف این فرایند کرده‌اید.

نمونه کارت ویزیت

کارت‌های ویزیت شخصی‌ سازی‌ شده بهترین انتخاب برای نمایندگان حرفه‌های هنری هستند مانند نقاشان، طراحان، معمارها، مجسمه‌سازها، عکاسان و … طرح دست‌ساز کاربردی فراتر از اطلاع‌رسانی دارد و بخشی از دنیای درونی و خلاقیت شماست. این کارت‌ها هدیه‌ای ارزشمند هستند که پیوند عاطفی عمیق میان مولف و دریافت‌کننده ایجاد می‌کند.

نمونه کارت ویزیت

نمونه کارت ویزیت شفاف پلاستیکی Transparent plastic cards

خصوصیت متمایز کارت‌های ویزیت پلاستیکی طول عمر آن‌هاست. این نوع کارت، که در برابر آب مقاوم و بادوام است، از سایر همتایان شکننده خودش خواناتر است و جذابیت بصری بیشتری دارد. کارت ویزیت پلاستیکی معمولاً ۰٫۳ میلی‌متر ضخامت دارد که دو برابر کمتر از کارت بانکی است. طرح پلاستیکی انعطاف دارد و نمی‌شکند. این خصوصیات کارت‌های پلاستیکی را محبوب ساخته‌اند.

نمونه کارت ویزیت

باید به کارت‌های پلاستیکی شفاف توجه ویژه‌ای کرد. این کارت‌ها چه سطح مات داشته باشند چه شفاف قطعاً نوعی برگ برنده‌اند.

نمونه کارت ویزیت چوبی Wooden cards

کارت‌های چوبی، با توجه به علاقه مردم برای حفظ محیط زیست، بسیار طرفدار پیدا کرده‌اند. این طرح‌ها که از ورقه‌های ونیر باکیفیت تشکیل شده‌اند، ۰٫۵ میلی‌متر ضخامت دارند، که آن‌ها را تقریباً بی‌وزن کرده است. برای طول عمر حداکثری، کارت ویزیت چوبی باید در محفظه نگهداری شود و از رطوبت دور نگه داشته شود.

نمونه کارت ویزیت

کارت‌های چوبی برای حرفه‌هایی که با الوار سر و کار دارند مناسب‌اند، مانند تولیدکننده‌های مبلمان، نجاران، چوب‌برها و … همچنین، جنس چوب انتقال‌دهنده حس گرمی، اعتماد و آرامش است. اگر می‌خواهید ویژگی برندتان این‌ها باشد، می‌توانید کارت‌های چوبی را مد نظر قرار دهید.

نمونه کارت ویزیت اصیل Original cards

اگر اجازه استفاده از استعاره را می‌دهید، باید بگوییم کارت ویزیت نشانه‌ای است که کار اصلی‌اش جلب توجه عموم بوده و دنیا را وا می‌دارد به شرکت شما فکر کنند. در جامعه‌ای که غرق در محتوای جذاب و حقه‌های هوشمندانه است، چطور می‌توانید در معرض دید باشید؟ در این حالت، کارت ویزیت منحصر به فرد و واقعی به کارتان می‌آید.

نمونه کارت ویزیت

اگر عکاس‌اید، چرا کارت‌تان را به شکل یک دوربین عکاسی نسازید؟ برای تبلیغ خدمات مسافرت هوایی، مشتری‌ها را دعوت کنید تا کارت ویزیت را تا کنند تا به شکل یک هواپیما درآید. مردم از این طرح‌ها استقبال می‌کنند و آن‌ها را به سایرین هم نشان می‌دهند. با این روش هوشمندانه، دیگران خدمات و محصولات شما را به خاطر خواهند سپرد. با این روش عالی، یک شیء کوچک را جایگزین صدها واژه می‌کنید.

نمونه کارت ویزیت فلزی Metallic cards

نظرتان درباره اضافه‌کردن کمی درخشندگی به برندتان چیست؟ کارت‌های ویزیت فلزی از بدو ورودشان به شرکت‌ها شروع خوبی داشتند و جایگاه خود را حفظ کرده‌اند. خیلی‌ها دوست دارند کارتی متمایز و غیرمعمول داشته باشند. با انتخاب فلز، جایگاه خودتان را نشان می‌دهید و برای خودتان حسن شهرت دست و پا می‌کنید.

نمونه کارت ویزیت

کارت‌های فلزی گران‌اند اما بادوام‌ بودن‌شان آن‌ها را به‌صرفه می‌کند. طرح‌های فلزی، که جنس‌های متنوعی دارند از فولاد ضدزنگ گرفته تا طلا، معمولاً در ضخامت ۰٫۵ تا ۰٫۸ میلی‌متر ساخته می‌شوند. اگر مردد هستید چه فلزی را انتخاب کنید، از هر کدام یک نمونه سفارش دهید، بررسی‌شان کنید و مناسب‌ترین‌شان را انتخاب کنید.

نمونه کارت ویزیت سه‌بعدی ۳D cards

فیلم‌ها، بازی‌های ویدئویی، کتاب‌ها و غیره، همگی نسخه سه‌بعدی هم دارند. گرافیست‌ها، با پیروی از ترندهای خلاقانه، کارت‌های زیبایی را طراحی کرده‌اند که احساس بصری خارق‌العاده‌ای خلق می‌کنند. برای اینکه به طرح‌تان احساس حجیم‌بودن بدهید، می‌توانید نقش‌برجسته به آن اضافه کنید، پوششی خاص روی آن تعبیه کنید یا از بافت‌های متفاوت استفاده کنید. حس سه‌بعدی روشی عالی برای برجسته کردن بخشی از کارت ویزیت است. با کمی حقه ساده، می‌توانید طرح خودتان را به اثر هنری شگفت‌انگیزی تبدیل کنید.

نمونه کارت ویزیت

نمونه کارت ویزیت اوریگامی Origami cards

آیا تا به حال تا کردن اشکال اوریگامی را امتحان کرده‌اید؟ کارت ویزیت اوریگامی چطور؟ این نوع کارت‌ها نیز موجودند و باورنکردنی به نظر می‌رسند. محال است یکی از آن‌ها را دریافت و فراموشش کنید. کارت اوریگامی دعوتی مستقیم برای کشف رازی است که درون کارت پنهان کرده‌اید. با چند حرکت ساده دست، کارتی که به نظر ساده است تبدیل به گل، قو، کشتی یا هر چیز دیگری می‌شود که نمادی است از حرفه‌ای که انجامش می‌دهید.

نمونه کارت ویزیت

طرح اوریگامی میان شرکت‌های هنری و شرکت‌هایی که با فرهنگ شرق سر و کار دارند محبوبیت خاصی دارد. کسب و کار لازم نیست همیشه جدی باشد. باید فضایی برای خنده و غافل‌گیری باقی گذاشت. آغوش‌تان را روی شرکاء و مشتری‌ها بگشایید و آن‌ها نیز صادقانه سپاسگزار خواهند شد.

جمع‌بندی نمونه کارت ویزیت خلاقانه

امیدواریم این ایده‌ها و نمونه کارت ویزیت ها کمک کنند همان‌طور که همیشه انتظارش را می‌کشیده‌اید در زمینه طراحی یک کارت ویزیت ماندگار به پیشرفت دست یابید. نگذارید شک و تردید مانع شود برندی که لایقش هستید ساخته شود. مفهومی جذاب را برای خودتان مجسم کنید و آن را به کارت ویزیتی فوق‌العاده تبدیل کنید. همچنین شما می‌توانید از خدمات طراحی کارت ویزیت و چاپ کارت ویزیت موسسه چاپ نارون سبز نیز استفاده نمایید.

يك ديدگاه

  1. ناشناس ۱۳۹۸-۰۸-۱۰ در ۹:۴۶ ق.ظ- پاسخ دادن

    کارت های ویزیت جالبی هستند. وقتی خلاقیت باشه چیزهای جالبی خلق میشه. ممنون از نارون

ثبت ديدگاه