مشهورترین لوگوهای جهان در تمامی دوره‌ها

۱۳۹۸-۸-۸ ۰۵:۳۳:۱۵ +۰۰:۰۰ ۱۳۹۸/۰۸/۰۸|دسته بندی ها: وبلاگ|برچسب: , |بدون ديدگاه

رنگ‌ها بازشناسی برند را تا ۸۰ درصد افزایش می‌دهند و بازشناسی برند به خودی خود یکی از نیازهای لوگوی شرکت‌ها نیز هسـت. مشهورترین لوگوهای جهان از همین موضوع برای جذب مخاطب استفاده می‌کنند. محتوای بصری بیشتر از سایر انواع محتوا مردم را جذب می‌کند و در خاطر می‌ماند. به یاد آوردن شرکتی که لوگو ندارد از شرکتی که لوگو دارد سخت‌تر است.

گوگل‌کروم و دیگر برندها به این خاطر در ذهن‌مان مانده‌اند که طرح لوگوی آن‌ها جذاب و به‌سرعت قابل شناسایی است. از آنجا که لوگو صورت یک برند است، اگر تلاش بیشتری را صرف طراحی یک لوگوی جذاب کنید، مردم بیشتر به برند شما اعتماد می‌کنند. در این پست، یازده عدد از مشهورترین لوگوهای جهان را مرور می‌کنیم.

مشهورترین لوگوهای جهان

تویوتا

مشهورترین لوگوهای جهان تویوتا

تویوتا شرکتی است که در صنعت خودرو فعالیت می‌کند. البته این شرکت در سایر حوزه‌ها نیز فعال است، از جمله صنعت مالی. تویوتا با بیش از ۱۹۰ کشور و منطقه همکاری تجاری دارد. بزرگ‌ترین مشتری‌های تویوتا در آمریکای شمالی، آسیا، ژاپن و اروپا حضور دارند. تویوتا در زمینه تولید، مونتاژ، و فروش خودروهای سواری و سایر انواع خودرو فعال است. لوگوی تویوتا معانی پنهانی دارد که تنها معدودی از اشخاص آن را می‌دانند. برای مثال، به گفته مسئولان این شرکت، اشکال بیضوی که با هم همپوشانی دارند نشان‌دهنده پیوند قلبی مشتریان و محصولات است و البته این لوگو به نوعی نماد پیشرفت‌های فنی شرکت است.

موزیلا فایرفاکس

مشهورترین لوگوهای جهان موزیلا فایرفاکس

این مرورگر مشهور در سپتامبر ۲۰۰۲ با نام فنیکس راه‌اندازی شد. در آوریل ۲۰۰۳ نامش به فایربرد تغییر کرد و در سال ۲۰۰۴ نام فایرفاکس را برایش انتخاب کردند. لوگوی این مرورگر وب مانند یک روباه است که به دور زمین حلقه زده است اما این تصویر در واقع روباه نیست بلکه پاندای سرخ است. فایرفاکس ترجمه‌ای انگلیسی از نام چینی پاندای سرخ است. شرکت از این نام استفاده کرد تا نشان دهد محصول‌اش منحصر به فرد است، زیرا پاندای سرخ نیز کمیاب است. در واقع در سال ۲۰۱۰ موزیلا فایرفاکس سرپرستی دو پاندای سرخ را قبول کرد. فایرفاکس را داوطلبانی از سراسر دنیا ساخته‌اند و به همین دلیل به ۹۰ زبان عرضه می‌شود.

ای‌بی (eBay)

مشهورترین لوگوهای جهان ای بی

ای‌بی حراجی آنلاین است که سال ۱۹۹۵ با نام Auction Web کارش را شروع کرد اما در سپتامبر ۱۹۹۷ به ای‌بی تغییر نام داد. ای‌بی لوگوی خود را در سال ۲۰۱۲ رونمایی کرد که جایگزین لوگوی قبلی شد که نمادی ساده با فونت سیاه بود. مشابه با گوگل، لوگوی ای‌بی ترکیبی از رنگ‌هاست که به شکل زیگزاگی مرتب شده‌اند، حروفی که هم‌سطح نیستند اما تا حدودی به شکل زیگزاگی چیده شده‌اند، روشی که در طراحی گرافیک baseline shift نامیده می‌شود. این رنگ‌ها به‌طور جذاب نشان‌ دهنده بی‌همتایی و انرژی‌اند. ترکیب رنگ‌ها در لوگوی ای‌بی حس تعاملی را نشان می‌دهد که میان مردم در پلتفورم خرید آنلاین وجود دارد.

ال‌جی

مشهورترین لوگوهای جهان ال جی

 ال‌جی شرکتی در کره جنوبی است که تلویزیون، موبایل و سایر لوازم الکترونیک را تولید می‌کند. در واقع بعد از دیدن لوگو نیازی نیست کسی به شما بگوید «این لوگوی کدام شرکت است». اگر موشکافانه به آن نگاه کنید، چهره یک شخص پیش چشم‌تان می‌آید که از L به جای بینی و از G به جای صورت استفاده شده است.

سیسکو

مشهورترین لوگوهای جهان سیسکو

سیسکو بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی دنیاست که در زمینه سخت‌افزارهای شبکه‌سازی اینترنت کار می‌کند. نامش را از سان‌فرانسیسکو گرفته است، که دفتر اصلی شرکت در آن است. نام سیسکو در لوگو هیچ پیام پنهانی ندارد، زیرا نام شهر است. با این حال خطوط به‌کار رفته در لوگو نمادی هستند از سیگنال‌های دیجیتال و پل گلدن‌گیت در شهر سان‌فرانسیسکو. خطوط الکترومغناطیسی در لوگو نماد برج‌های پل گلدن‌گیت هستند.

فدکس

مشهورترین لوگوهای جهان فدکس

 فدکس شرکت حمل و نقلی است که با ارزش هشت میلیارد و سیصد میلیون دلار، در فهرست فوربس در رتبه هشتادویکم باارزش‌ترین شرکت‌های دنیا قرار دارد. این شرکت ترابری از لوگویی ساده استفاده کرده است. فقط نامش در لوگو دیده می‌شود که با دو رنگ متفاوت نمایش داده شده است. لوگوی فدکس در سال ۱۹۹۴ توسط «لیندون لیدر» از شرکت Landor Associates طراحی شد. در این لوگو میان E و X فاصله قرار داده‌اند و در فضای سفید یک کمان سفید پنهان است که اگر با موشکافی نگاه کنید آن را می‌بینید، و نشان‌دهنده سرعت و دقت است. دو رنگ متفاوت که در لوگوی فدکس به کار رفته‌اند دو بخش متفاوت از شرکت را نشان می‌دهند. با توجه به زیرمجموعه‌های شرکت، کلمه Fed بنفش است و نام Ex نارنجی است.

ان‌ بی‌ سی

مشهورترین لوگوهای جهان ان بی سی

لوگوی ان‌بی‌سی مانند طاووس است. لوگو از رنگ‌های رنگین‌ کمان تشکیل شده است که با فضای سفید منفی از هم جدا شده‌اند. این لوگو پیش از آنکه صفحات تلویزیون رنگی شوند طراحی شد و دارای معانی پنهان است. شش پر رنگی نشان می‌دهند که شرکت در ظهور سیستم‌های رنگی نقش دارد. هر کدام از رنگ‌ها نماینده یکی از بخش‌های شرکت هستند.

آمازون

مشهورترین لوگوهای جهان آمازون

لوگوی آمازون در نگاه اول چیز خاصی ندارد ولی در واقع طرح لوگو را از فلسفه شرکت الهام گرفته‌اند. لوگو یک کمان نارنجی دارد که از a شروع می‌شود و به z ختم می‌شود و مانند لبخند است زیرا قرار است لبخند به لب مشتری‌ها بیاورد. دلیل اینکه کمان از a به z ختم می‌شود این است که آمازون یک فروشگاه آنلاین است که تقریباً همه چیز می‌فروشد و نشان می‌دهد این پلتفورم آنلاین محصول شما را تا درب منزل می‌آورد.

وندیز (Wendy’s)

مشهورترین لوگوهای جهان وندیز

وندیز یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین رستوران‌های فست‌فود دنیاست. لوگوی وندیز پیام رمزآلود دارد که در امواج یقه دختربچه پنهان شده است. کلمۀ پنهان «mom» است و ظاهراً چین‌ها و دکمه یقه تداعی‌گر کلمه «mom» یا مادر هستند. مردم می‌گویند منظور از این کلمه آن است که غذای رستوران با دست‌پخت مادر شباهت دارد، اما وندیز می‌گوید منظور از این لوگو چنین چیزی نبوده است. رستوران را دیو توماس تاسیس کرد و نام دخترش را روی آن گذاشت. این فست‌فود شش هزار و پانصد شعبه در دنیا دارد.

دیزنی

مشهورترین لوگوهای جهان والت دیزنی

دیزنی خانواده‌ای از شرکت‌هاست: ای‌بی‌سی، مارول، ای‌اس‌پی‌ان، دِ هستوری چنل، پیکسار و آخرین آن‌ها‌ لوکاس‌فیلم. لوگوی دیزنی بنابر نقل‌قول‌ها امضای موسس آن یعنی والت دیزنی است اما برخی منابع می‌گویند لوگو را خانمی که در شرکت کار می‌کرد طراحی کرده است، به این دلیل که امضای والت دیزنی شباهتی به شیوه نوشتاری آن در لوگو ندارد. لوگو سال‌هاست که در تیتراژ آغازین فیلم‌های دیزنی نقش می‌بندد. لوگوی دیزنی را به‌سختی می‌توان با دست نوشت. اگر با حوصله به لوگو نگاه کنید، متوجه یک قلعه می‌شوید که نماد فیلم‌های دیزنی و پارک آن است.

پینترست

مشهورترین لوگوهای جهان پینترست

پینترست سایتی برای بوک‌مارک‌کردن تصاویر است که از اسمش در لوگوی خودش استفاده کرده است. پینترست ترکیبی از Pin و Interest است، الهام‌ گرفته‌ شده از این حقیقت که شبکه‌های اجتماعی به کاربران اجازه می‌دهند محتوای مورد علاقه‌شان (interested content) را با سوزن (pin) به تخته دیجیتالی متصل کنند. طرح p مانند یک سوزن است. یکی از طراحان لوگو، مایکل دیل، گفته است تلاش کرده‌اند از ارجاع بصری به تصویر سوزن اجتناب کنند زیرا خیلی موشکافانه به نظر خواهد رسید. سوزن به این دلیل طراحی می‌شود که مردم چیزهای مورد علاقۀ خود را به جایی متصل کنند.

نتیجه‌گیری درباره مشهورترین لوگوهای جهان

همانطور که دیدید، با اینکه بسیاری از مشهورترین لوگوهای جهان دو بار یا بیشتر برندسازی مجدد شده‌اند، تغییرات کوچک بوده‌اند، و در واقع ممکن است اصلاً متوجه تغییرات نشوید، مگر اینکه به صورت دقیق لوگوها را بررسی کنید. هنگامی که روی خلق هویت برند خود کار می‌کنید، می‌توانید ایده‌هایی را از این لوگوها قرض بگیرید تا پیامی را در لوگوی‌تان پنهان کنید. فکر می‌کنید کدام لوگو آنچنان که از آن انتظار می‌رفت تاثیرگذار بوده است؟ انتظار دارید مخاطب هدف چه پیامی را از لوگوی‌ شما دریافت کند؟ شما می‌توانید از مشهورترین لوگوهای جهان استفاده کنید و از آن‌ها الهام بگیرید تا لوگوی خودتان را خلق کنید و آن را برای همیشه در ذهن مشتری‌ها جاودانه سازید

ثبت ديدگاه