طراحی کارت ویزیت ۱۳۹۸-۸-۲ ۱۲:۰۱:۴۱ +۰۰:۰۰

طراحی کارت ویزیت

کارت ویزیت نشانگر شرکت و کسب و کار شما، برند شما و افرادی است که در کسب و کار شما وجود دارند. با توجه به این نکته، هنگام طراحی کارت‌های خود چندین نکته را حتماً می­‌بایست در نظر بگیرید.  طراحی کارت ویزیت بسیار مهم است و می­‌تواند حتی نشانگر شخصیت شما و کسب و کارتان باشد. بنابراین فقط به داشتن کارت ویزیت فکر نکنید بلکه این طراحی مدرن و سطح بالاست که می‌­تواند کارت ویزیت شما را با سایرین متمایز کند و عواید آن را برای شما و شرکت شما فراهم آورد. کارت ویزیتی که ضعیف طراحی شده می­‌تواند فرصت­‌های تجاری خوبی را از شما بگیرید و تاثیر بسیار بدتری بر وجه و آبروی شرکت شما بگذارد. با چاپ نارون سبز همراه باشید تا بیشتر با طراحی کارت ویزیت آشنا شوید.

اجزای مهم در طراحی کارت ویزیت کدامند؟

یکی از مهم‌ترین بخش­‌های طراحی کارت ویزیت، محتوای آن است. علاوه بر شکل و ظاهر و ایده به‌کار رفته در سایز و شکل بندی و رنگ آن، این محتوای روی کارت ویزیت است که بسیار تاثیرگذار است. در زیر به برخی از مهم‌ترین عناصر محتوایی کارت ویزیت در مرحله طراحی کارت ویزیت می­‌پردازیم:

– نام

– آدرس

– شماره تلفن

– آدرس وب سایت و ایمیل

– تشریح جزیی خدمات شما

– لوگوی شرکت شما

– تصویری از محصولات شما

– رنگ

کارت ویزیت چه بخش‌­هایی دارید؟

کارت ویزیت دو بخش اصلی دارد:

– روی کارت ویزیت

– پشت کارت ویزیت

در طراحی روی کارت ویزیت معمولاً اطلاعاتی چون لوگوی شرکت، نام برند یا کسب و کار، آدرس و شماره­های تلفن، آدرس الکترونیکی و آدرس وب سایت درج می­‌شود. پشت کارت ویزیت معمولاً برحسب سلیقه مشتری طراحی می­‌شود. معمولاً در پشت کارت ویزیت خلاصه­‌ای از اطلاعات روی کارت ویزیت به یک زبان دیگر مانند زبان انگلیسی درج می­‌شود.

در طراحی کارت ویزیت از چیزی که باید اجتناب کرد آن است که شلوغ کاری نباید انجام شود. برخی از مدیران و صاحبان کار تصور می­‌کنند تمامی اطلاعات مهم را باید بر روی کارت ویزیت درج کنند. در حالی‌که کارت ویزیت باید حتماً به اصطلاح جای تنفس داشته باشد تا به لحاظ بصری خسته کننده نباشد و اطلاعات بسیار مهم مندرج در آن نیز به سادگی قابل رویت باشند.

مراحل طراحی کارت ویزیت کدامند؟

– انتخاب شکل و طرح کارت ویزیت

– انتخاب سایز و ابعاد کارت ویزیت

– اضافه کردن لوگو و یا اشکال مختص شرکت درخواست دهنده

– اضافه کردن متن و محتوای کارت ویزیت که در بالا به آن اشاره شد

– انتخاب تایپوگرافی یا فونت و چینش متن برای نمایش زبان که به اصطلاح هنر چیدمان حروف برای زبان تصویری نامیده می‌شود. تقویت ویژگی بصری حروف و نزدیک کردن نوشتار به وجه تصویری. چینش حروف شامل حالت قلم، پوینت، فاصله خط.

– انتخاب نرم افزار طراحی کارت ویزیت

– اتمام طراحی کارت ویزیت