طراحی پاکت ۱۳۹۸-۸-۸ ۰۷:۲۹:۱۷ +۰۰:۰۰

طراحی پاکت

هدف از داشتن پاکت در شرکت می‌تواند خیلی بیشتر از داشتن نوعی پوشش برای مکاتبات یا ارسال محصولات و خدمات شما باشد. طراحی پاکت مناسب می‌تواند ایده‌های بسیار زیادی را منتقل کند قبل از آن‌که گیرنده مورد نظرشما حتی آن را باز کند. پاکت در واقع لایه رویی و ویترین خدمات، محصولات و مکاتبات شما است و قبل از اینکه مشتریان شما محتوای پاکت را مطالعه کنند از دریافت پاکت ارسالی حس خوب یا بد برای‌شان منتقل می‌­شود. تمامی استراتژی­‌های بازاریابی به اولین حس و اثرگذاری تاکید دارند.

یکی از ابزارهایی که مشتریان شما اولین حس را از بیزنس شما دریافت خواهند کرد پاکت  است.  بنابراین، همان‌طور که لوگوی شما، شرکت فیزیکی شما، کارکنان شما و نوع برخورد آن‌ها مهم است، دقیقاً طراحی و چاپ پاکت نیز به همان اندازه مهم و تاثیرگذار خواهد بود. موسسه چاپ نارون سبز آماده همکاری با شما برای طراحی بهترین نمونه‌های پاکت می‌باشد. با ما همراه باشید.

طراحی پاکت و انواع پاکت‌ها

طراحی پاکت تجاری: وقتی صحبت از تجارت می شود، تصویر و برداشت بسیار چشمگیر است. و هنگامی که نوبت به ایجاد یک تصویر می رسد، جزییات بسیار اهمیت پیدا می­کند. واقعیت این است که با توجه به جزئیات و کارهای حرفه­ای که در طراحی پاکت انجام می­شود ، کسب و کار یا حرفه‌ای به یک برند تبدیل می شود و ابزاری مانند پاکت تجاری بخش مهمی از این امر است.

طراحی پاکت دو پنجره: پاکت‌های دو پنجره معمولاً برای ارسال فاکتورها، چک‌های پرداختی، حقوق و دستمزد و غیره استفاده می‌شوند. بسیاری از پاکت‌های دو پنجره نشان داده شده دارای رنگ امنیتی داخلی هستند، اما با یا بدون رنگ امنیتی داخل آن نیز موجود هستند.

طراحی پاکت کاتالوگ: پاکت‌های کاتالوگ همچنین به عنوان پاکت‌­های سرباز نیز شناخته می‌شوند. این پاکت‌ها معمولاً برای بروشورها، گزارش‌ها و مکاتبات شرکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

طراحی پاکت کتابچه: اگر در شرکت می­‌خواهید کتابچه‌­ای چاپ نمایید توصیه می­­‌کنیم از پاکت کتابچه جهت این کار استفاده نمایید. این کار باعث بالا رفتن پرستیژ و همچنین جذاب شدن کار می‌شود.

طراحی پاکت با اهداف خاص: برای هر یک از شرکت­‌ها که بسته‌­های ارسالی خاصی دارند، برحسب سلیقه مدل خاصی از پاکت آماده و ارایه می­‌شود.

چند نکته بسیار ضروری در طراحی پاکت

طراحی کیف یا طراحی پاکت: برخی از پاکت­‌های طراحی شده نه شبیه پاکت هستند نه شبیه کیف. یک پاکت از لبه کوتاه آن باز می‌شود و تفاوت آن با کیف در همین مورد است.

ابعاد در طراحی پاکت: ابعاد در طراحی معمولاً در سایزهای A3، A4 و A5 و پاکت ملخی طراحی  و چاپ می­‌شوند. همچنین می‌توان از ابعاد اختصاصی دیگری نیز برای این منظور استفاده کرد.

پنجره در طراحی پاکت: بسیاری از پاکت‌­ها پنجره دارند. آدرسی که بر روی پاکت درج می‌­شود معمولاً بالای پنجره پاکت درج نمی­‌گردد چون حالت و جلوه بدی در ذهن گیرنده پاکت می‌­گذارد. همچنین در طراحی پاکت باید جایی برای این پنجره نیز وجود داشته باشد.

کاغذ: در طراحی پاکت از کاغذی استفاده می­‌شود که خیلی سبک نباشد. پاکت فقط برای ارسال نامه نیست بلکه می‌­توان محصولات و خدمات را نیز در آن گذاشت. صرفاً یک نوع از پاکت، پاکت نامه است. سایر انواع پاکت‌­­ها بهتر است کاغذی ضخیم­‌تر و طبیعتاً سنگین‌­تر داشته باشند.

نحوه پست پاکت­‌ها باید بررسی شود: اگر شرکتی می‌­خواهد پاکت­‌های خود را ار طریق اداره پست ارسال نماید، احتمالاً دارد اداره پست برخی محدویت­‌ها در ابعاد یا طراحی شکل و تصویر پاکت داشته باشد که بهتر است از این محدودیت­‌ها آگاه بود.

استفاده از رنگ: عموماً در طراحی پاکت­ از رنگ­­‌های مختلف استفاده می­‌شود معمولاً بین ۱ تا ۴ رنگ. هرچقدر از رنگ­‌های بیشتر در پاکت استفاده شود هزینه طراحی و چاپ آن بیشتر خواهد شد.

درج لوگو و مشخصات اصلی شرکت: در طراحی پاکت می­‌بایست مشخصات اصلی شرکت مانند شماره­‌های تماس، آدرس و لوگو وجود داشته باشد. این عناصر از اصلی‌ترین موارد روی پاکت هستند.