اجزای کارت ویزیت برای کسب و کارهای کوچک

۱۳۹۸-۸-۶ ۰۷:۴۱:۲۲ +۰۰:۰۰ ۱۳۹۸/۰۸/۰۶|دسته بندی ها: وبلاگ|برچسب: , , |بدون ديدگاه

اگر به‌تازگی کسب و کار کوچکی را شروع یا اقدام به کارآفرینی کرده‌اید، باید مطمئن شوید کارت ویزیت‌ شما به‌روز است. همچنین، اگر به‌تازگی لوگو طراحی کرده‌اید زمانِ طراحی کارت ویزیت جدید است. کارت‌های ویزیت نه‌تنها اطلاعات تماس شما را در اختیار مشتری‌ها می‌گذارند، بلکه، برای شبکه‌سازی و به‌دست‌آوردن بازارهای جدید، ابزارهای کارآمدی هستند. گنجاندن اطلاعات صحیح و مرتبط روی کارت‌های ویزیت عامل تاثیرگذاری آن‌هاست. در این مقاله فهرستی هفت‌گانه را آماده کرده‌ایم که به گمان ما بخش‌های ضروری کارت‌های ویزیت هستند و به نوعی اجزای کارت ویزیت به شمار می‌روند.

اجزای کارت ویزیت

نام تجاری و لوگو

یکی از اجزای کارت ویزیت که بسیار مهم است نام و لوگوی شرکت شما است که باید بزرگ‌ترین اِلمانِ طراحی در کارت ویزیت باشد. باید آن را در گوشه سمت راست بالا، بالا و وسط کارت، یا مرکز کارت ویزیت گنجاند. لوگوی شما گرانیگاهی است که سایر اطلاعات به‌ آن وابسته‌اند.

 نام و عنوان

مطمئن شوید که عنوان و نام کامل شرکت را روی کارت گنجانده‌اید تا مردم بدانند با چه کسی می‌توانند تماس بگیرند. اگر فریلنسر هستید یا تنهایی شرکت را می‌گردانید، با این کار مشتری‌های بالقوه بیشتری را جذب می‌کنید، چرا که می‌دانند باید مستقیماً با چه کسی تماس بگیرند.

تلفن و آدرس ایمیل

مطمئن شوید که از میان تلفن و ایمیل، یکی را انتخاب می‌کنید، زیرا اولین تماس‌ها از طریق یکی از این دو کانال برقرار می‌شوند. با این شیوه، مشتری‌ها می‌دانند دقیقاً چگونه با شما تماس بگیرند. به‌طور ایده‌آل، آدرس ایمیل شما باید نام تجاری‌تان را شامل شود.

آدرس تجاری

مطمئن شوید که آدرس مکان فیزیکی کسب و کار را وارد کرده‌اید تا مشتری‌ها بدانند محل کارتان کجاست. اگر از راه دور کار می‌کنید، می‌توانید نام شهری را که به آن سرویس می‌دهید وارد کنید.

آدرس وب‌سایت

آدرس وب‌سایت خودتان را وارد کنید تا مشتری‌ها بتوانند به‌طور آنلاین اطلاعات بیشتری را دربارۀ شما کسب کنند یا اگر تجارت الکترونیک دارید، بتوانند از شما خرید کنند. آدرس وب سایت یکی از مهم‌ترین اجزای کارت ویزیت شما به شمار می‌رود و همچنین نقش مهمی در ساخت هویت برند شما دارد.

لینک‌های شبکه‌های اجتماعی

از آنجا که کسب و کارهای کوچک و بزرگ در حال آنلاین شدن هستند، فراموش نکنید که در شبکه‌های اجتماعی پروفایل بسازید و لینک آن‌ها را در کارت ویزیت خودتان وارد کنید.

کیوآر کد (QR Code)

کیوآر کدها، به دلیل رواج گوشی‌های همراه، به‌طور فزاینده‌ای در حال رایج‌ شدن هستند. اضافه‌کردن وب سایت شرکت، گوگل‌مپ، کوپن‌های تخفیف، یا لینک به اپلیکیشن موبایل خودتان لینک‌های باارزشی هستند که می‌توان به کیوآر کد افزود. می‌توانید به‌سادگی با موتورهای آنلاین کیوآر کد بسازید.

سایر نکات درباره اجزای کارت ویزیت

از هر دو سمت کارت استفاده کنید

کارت‌های ویزیت کوچک هستند، که سبب می‌شود نتوانید اطلاعات کافی را در آن‌ها وارد کنید. اضافه‌کردن اطلاعات در دو سمت کارت ویزیت به شما اجازه می‌دهد خلاق‌تر باشید و اطلاعات بیشتری را در آن وارد کنید. ابزارهای ایجاد کارت‌های ویزیت به شما اجازه می‌دهند از هر دو سمت کارت استفاده کنید.

استفاده از رنگ‌های شرکت

از آنجا که از لوگوی شرکت استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که از رنگ‌های مخصوص کسب و کارتان که مکمل لوگوی شماست استفاده کنید. اگر از ابزارهای طراحی کارت استفاده می‌کنید، می‌توانید رنگ‌های متفاوت را آزمایش کنید. دربارۀ رنگ لوگو اینجا بیشتر بخوانید.

شعار شرکت را اضافه کنید

از آنجا که هر دو سمت کارت ویزیت را استفاده می‌کنید، می‌توانید شعار شرکت را پشت کارت منتشر کنید تا پیام یا هدف شرکت را به مخاطب انتقال دهید. از یک قالب آنلاین کارت ویزیت استفاده کنید تا به نتیجه برسید در کدام قسمت کارت باید شعارتان را اضافه کنید.

ثبت ديدگاه